Jak z filmu Almodovara

Przy tym projekcie cel był jasny – stworzyć wnętrze wyraziste i odważne, które swoim klimatem nawiąże do scenografii filmów wybitnego reżysera Pedro Almodovara. Idąc za głosem własnej intuicji oraz oryginalnego charakteru właściciela, przygotowałam dla niego wnętrze na wskroś inspirujące i barwne.

Projekt wnętrza, mebli i dekoracji

Dla: młodego mężczyzny

Mieszkanie 40 m2

Warszawa
2023

Projekt powstał dla niezwykle kreatywnego młodego człowieka, pełnego wyobraźni i ogromnej potrzeby koloru, fana filmu i teatru, pasjonata i kolekcjonera. Elementy, których użyłam, mają bawić i pobudzać do działania, ale też stanowić tło dla fascynujących dekoracji właściciela.

Kolorem typowym dla estetyki Almodovara jest czerwień, dlatego jest jej tu całkiem sporo. Poszczególne elementy projektu nadają mu indywidualny rytm, doskonale współgrając z kolekcjami przedmiotów zgromadzonych przez właściciela.

Sypialnia, w przeciwieństwie do nasyconej kolorami reszty mieszkania, jest wygaszona i przyciemniona. Dwie czarne ściany to świetne tło dla rzutnika oraz ulubionych zdjęć i plakatów filmowych. Obsadzona w roli głównej morska fala na suficie to również motyw z filmu. Wrażenie tam na miejscu, obłędne…

Szukanie własnych skojarzeń do kultowych arcydzieł kinematografii to świetny sposób na unikatowe, ciekawe mieszkanie.

Płytki zostały położone już jakiś czas temu, moim zadaniem było nadanie łazience świeżego i mocnego wyrazu. Postawiliśmy na reprodukcję obrazu Matisse’a w wersji makro, która totalnie odmieniła to wnętrze. Dodałam do tego drzwi prysznicowe z czarnymi szprosami oraz nietuzinkowe, dynamiczne meble łazienkowe (szafa na pralkę o różnych frontach i uchwytach oraz szafka ukryta za tapetą).

Tapeta w łazience została specjalnie zabezpieczona żywicą, dzięki czemu można ją zastosować również pod prysznicem. Kuliste lampy, owal lustra, a przede wszystkim krągłe kształty kobiet Matisse’a pięknie rozbijają kanciastości tej małej łazienki.

Odkrywanie detali tego wnętrza to prawdziwa przyjemność.

Szukanie skojarzeń do kultowych arcydzieł kinematografii daje dużo frajdy i jest świetnym sposobem na unikalne, ciekawe mieszkanie. Każdy z nas odbiera przecież sztukę inaczej! To mieszkanie aż kipi od emocji i symboli. Jest tu wszystko wszędzie naraz, a jednak wnętrzu nie brakuje harmonii i spójności. Dlaczego? Bo to prawdziwa sztuka i prawdziwa pasja!

realizacja projektu

Usługi Budowlane Karol Gębski

 

Realizacja Mebli

Remigiusz Dadia ADR-Meble